טיפים לבחירת תאורה לבית ולגינה

טיפים לבחירת תאורה לבית ולגינה

כאשר מדובר בעיצוב פנים של הבית, הרי שדבר חשוב מאוד שיש לשים עליו דגש הינו בחירת תאורה נכונה הן עבור הבית עצמו והן עבור הגינה שבבית. בעוד שבעבר תאורה הייתה פונקציונלית בלבד, הרי שכיום תאורה מהווה דבר חשוב ובסיסי ביותר בכל בית, אשר תורם לעיצוב שלו, ליצירת האווירה הנכונה בכל חלל ועוד. בכוחה של תאורה איכותית ליצור מראה דקורטיבי לכל חלל בבית, להדגיש את היופי ולהאפיל על חלקים בעלי חסרונות. לכן, בטרם אתם בוחרים את התאורה לבית שלכם באופן אקראי ומבלי לשים על כך דגש, כדאי מאוד שתדעו שיש ערך וחשיבות רבה לבחירת גופי תאורה ונורות נכונים עבור כל חלל בביתכם ועבור הגינה שבביתכם.

מדוע חשוב לבחור תאורה לבית ולגינה בצורה נכונה

כאמור, כל אדם המעוניין שביתו הפרטי והגינה שבו יראו הכי טוב שאפשר, בוחר עבורם רהיטים איכותיים ודקורטיביים, אלמנטים נכונים לכל חלל בבית, צבעים יפים לקירות הבית, נישות מגבס ועוד. אולם, לא פעם, לא משנה מה תבחרו עבור הבית, הרי שהמראה הסופי שלו יקבע אך ורק בעזרת התאורה אשר תוסיפו הן בכלל בבית והן בגינה שלכם. תאורה היא דבר פונקציונלי שמטרתו היא להאיר את החלל בו היא מצויה, לצורך שהייה ושימוש בו, אך לא רק. תאורה נכונה יוצרת את האווירה הדרושה בכל חלל בבית, בהתאם לשימוש בו, בהתאם לסגנון העיצוב שלו ועוד. מעבר ליצירת אווירה, שזהו דבר חשוב בהחלט, הרי שתאורה נכונה לכל חלל בבית, יוצרת לו את המראה הדקורטיבי והיפה ביותר. אין ספק שבחירת סוג האור, סוג גופי התאורה וכל דבר אחר שקשור לאורה בקפידה עבור כל חלל בבית, זהו דבר נחוץ וחשוב בתהליך עיצוב פנים של הבית.

טיפים לבחירת תאורה לבית ולגינה

סוגיית החיסכון – כיצד לבחור בתאורה חסכונית לבית

מעבר לעובדה שבחירת תאורה נכונה לבית הן מבחינת עיצוב פתרונות תאורה, סוג גופי התאורה וסוג האור, היא דבר חשוב ונחוץ ביותר בכדי ליצור אווירה נעימה בבית ובכדי להעניק לבית מראה דקורטיבי וייחודי מאין כמותו, הרי שכאשר מדובר בתאורה לבית ולגינה, יש צורך לשים לב לפרמטר נוסף וחשוב הוא הלא הוא: חיסכון אנרגטי. ככל שהנורות אשר תבחרו יהיו חסכוניות יותר בצריכת אנרגיה, כך חשבון החשמל שלכם יראה טוב יותר בסופו של החודש. לכן, כיום רבים עוברים מנורות הליבון הסטנדרטיות והרגילות בבית לנורות לד איכותיות. נורות לד מספקות את האור הטוב ביותר, בניצול מנמלי של אנרגיה. נורות מעין אלו ישמשו אתכם לאורך זמן בצורה הטובה ביותר, מבלי לצרוך כמות משמעותית של אנרגיה.

תאורה סולארית לגינה

כאשר מדובר בגינה שבביתכם, הרי שבכדי לחסוך באופן משמעותי באנרגיה, ניתן לבחור בתאורה חסכונית וידידותית לסביבה, הלא היא: תאורה סולארית. מדובר על תאורה המתבססת על אנרגיית השמש. מכיוון שגינה היא מרחב חיצוני המצוי מחוץ לבית, הלא שתאורה סולארית יכולה להוות את הדבר הטוב ביותר עבורה. חשוב מאוד לדעת שגם בתאורה לגינה יש להשקיע מחשבה רבה. תאורה לגינה צריכה מצד אחד להיות פונקציונאלית, יעילה וחסכונית ומצד שני, להעניק לגינה את המראה הטוב ביותר וליצור בה את האווירה הרלוונטית לה.

אולי יעניין אותך גם:

ריהוט גן

דשא סינטטי

גריל גז / גריל פחמים לגינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים