איטום מרפסות – מה חשוב לדעת

איטום מרפסות – מה חשוב לדעת

איטום מרפסת הוא דבר חשוב מאוד, בין אם מדובר במרפסת המצויה בבית פרטי ובין אם מדובר במרפסת המצויה בבניין מגורים. איטום לקוי של המרפסת, עלול להוביל לנזילות מהמרפסת אשר יצרו נזילות בתקרה המצויה מתחת למרפסת. כלומר, נזילה זו יכולה להופיע בבית השכן במידה ומדובר בבניין מגורים משותף או בחדר כלשהו המצוי בבית עצמו מתחת למרפסת, במידה ומדובר בבית פרטי. אין ספק שאיטום לקוי של מרפסת עלול לעלות לכל אדם ביוקר בבוא הזמן ולכן, יש צורך להשקיע מאוד באיטום המרפסת בתהליך בניית בית חדש או באיטום מחודש בשל בעיות נזילה שונות שצצו במרפסת המצויה במבנה קיים.

מדוע חשוב לדאוג לאיטום איכותי של המרפסת

אם חשבתם שלא צריך להשקיע יותר מדי באיטום מרפסת, מכיוון שמדובר במבנה קטן יחסית המצוי באזור חיצוני יחסית לבית, הרי שאתם טועים. איטום לא מספיק איכותי של המרפסת, יעלה לכם ביוקר בבוא הזמן. איטום לא מספיק איכותי ומקצועי של מרפסת, יצור נזילה במרפסת שלרוב תגיד גם לחדר אחר בבית המקורב למרפסת או לביתו של שכן המתגורר בסמוך אליכם בבניין המגורים. מדובר ללא ספק בדבר אשר יכול להסב נזק כלכלי משמעותי. איטום אשר מתגלה כלקוי במהלך הזמן, ידרוש תיקון. לא פעם תיקון איטום קיים או החלפת איטום מרפסת קיים באיטום חדש, זהו תהליך אשר גובל בזמן ועלות כלכלית גבוהה. לכן, בחירת איטום לא מספיק איכותי בזמן הנכון, רק מתוך רצון לחסוך, תעלה לכם ביוקר בבוא הזמן.

כיצד אוטמים מרפסת בצורה הטובה ביותר

כאשר מדובר על איטום מרפסות, הרי שיש צורך לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך ביצוע תהליך זה. איטום מרפסות יכול להתבצע בשיטות איטום שונות. אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום האיטום, יסייעו לכם לבחור את האיטום הנכון והטוב ביותר עבור המרפסת שלכם. איטום מרפסות יכול להתבצע באמצעות יריעות ביטומניות באמצעות שימוש בזפת או באמצעות חומרים אוטמים שונים. שוב מאוד לדעת שכיום ניתן לאטום מרפסת בעלת איטום לקוי, מבלי להרים את כל המרצפות שבה ולהסב אי סדר רב בבית. אולם, על מנת שתהליך זה יצלח, הרי שיש צורך לבחור באנשי מקצוע אשר יודעים כיצד לבצע את סוג האיטום הנוכחי, בצורה בטוחה ואיכותית. למידע נוסף אודות עבודות איטום איכותיות ומקצועיות לחצ/י כאן.

איטום מרפסות בבתים ישנים

אם אתם עתידים לרכוש בקרוב בית יד שניה, המכיל בו מרפסת, כדאי מאוד שתדעו שלא פעם בעלי הדירה לא ידווחו על נזילה מהמרפסת ולעיתים אפילו יסתירו סימני נזילות באמצעות צביעה. כאשר מדובר בדירה ישנה ניתן לבצע בדיקה של איטום המרפסת. בדיקת איטום מרפסת מתבצעת באמצעות סגירת המרזבים במרפסת, הצפת המרפסת במים והמתנה של 72 דקות. בתום זמן זה, במידה ולא הייתה נזילה מהמרפסת, הרי שהאיטום תקין. במידה והייתה נזילה מהמרפסת, הרי שהאיטום איננו תקין ויש לבקש מבעל הדירה לתקן את האיטום הקיים או להחליפו באיטום חדש. איטום ראוי ואיכותי איננו עניין של מה בכך, כאשר מדובר במרפסת. חשוב מאוד לחפש את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה, לקבל המלצות חיוביות על האמינות והמקצועיות שלהם, לוודא שהם אוטמים מרפסות ברמה מדויקת ואיכותית ועוד.

אולי יעניין אותך גם:

מעשנות – למה זה טוב

איך גריל גז ישדרג לכם את הארוחות המשפחתיות?

מהם מטבחי חוץ ובמה הם שונים ממטבחים רגילים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים