פינת אוכל פסיפס חוץ

מהם מטבחי חוץ ובמה הם שונים ממטבחים רגילים?

המטבח משמש אותנו למגוון פעולות של היומיום ומספק לנו מענה לצרכים שונים. הרי איך שאנחנו פותחים את העיניים, יש מאיתנו כאלה שעושים זאת עוד לפני שהם מצחצחים שיניים ושוטפים פנים, המים בקומקום כבר עוברים תהליך של הרתחה לשלוק הראשון של הקפה של הבוקר.

המטבח הוא המקום בו אנו מכינים את הכריכים לילדים לכל היום, המקום שמשמש אותנו למגוון של ארוחות לאורך השבוע והוא נחשב עבור משפחות רבות לחלל המושלם בו כל החוויות של היום עוברות עם הרבה צחוק, הנאה ואוכל טוב. יחד עם זאת, רבים האנשים שבוחרים בנוסף למטבח הביתי גם להתקין מטבח חיצוני בגינה, בחצר או במרפסת. אז מהם מטבחי חוץ ובמה הם שונים ממטבחים רגילים?

מטבחי חוץ הם מטבחים שמותאמים עבור החלק החיצוני של הבית, כאמור הם יכולים להיות ממוקמים במרפסת, ליד בריכת השחייה באזור פתוח, על הגג וכדומה, אצל כל אחד בהתאם לסוג הבית או הנכס בו הוא גר כמובן. עוד על זה – כאן.

גריל גז

במה הם שונים?

  1. חומר גלם – בעוד מטבחי פנים הממוקמים בתוך הבית עשויים מחומרים כמו MDF, פורניר, פורמייקה, זכוכית מחוסמת, עץ מלא, שיש וכדומה, מטבחי חוץ חייבים להיות מיוצרים מחומרי גלם העמידים לנזקי מזג אוויר. חום, יובש לחות, מים הם חלק בלתי נפרד מהאקלים הים תיכוני ולכן ברוב המקרים נבחר לייצר מטבחי חוץ מאלומיניום בשילוב חומרים חזקים כמו שיש או אבן למשל. בנוסף, מטבח חיצוני חייב להיות קל מאוד לניקוי בשל העובדה שהוא חשוף להרבה חול, אבק וכדומה.
  2. מענה לצרכים אחרים – זה נכון שגם במטבח הפנימי וגם במטבח החיצוני שממוקם בגינה אנו אוכלים ויושבים עם האנשים שהכי קרובים לנו, אך רוב המשפחות שבוחרות להתקין מטבח חיצוני אוהבות מאוד לארח ולשבת עם המשפחה המון בחוץ. המטבח הפנימי מתאים יותר להכנה של אוכל ביתי כמו כריכים, סלטים, ארוחות בוקר ותבשילים כאשר בחוץ אנחנו יותר מארגנים ארוחות ״על האש״ וארוחות קלות. בנוסף, בתוך הבית הישיבה ממושכת יותר, כאשר בחוץ אנחנו יכולים לשבת כמה שעות בודדות עם האורחים.
  3. גודל – בשני המקרים אמנם חייבים להתאים את המטבח לגודל החלל אך בחוץ ברוב המקרים המטבח יהיה קטן בהשוואה לזה שבפנים.
  4. תכנון – מטבח חיצוני יכול להסתכם במשטחי הכנה, כיור, גריל גז בעוד במטבח הפנימי יש עוד המון אביזרים כמו מכשירי חשמל, אי, שולחן אירוח מפנק, מקרר גדול ועוד. כן ניתן לשדרג את המטבח החיצוני עם מגוון של מוצרים כמו למשל תנור, מעשנת אבל אפשר גם להסתפק במטבח חיצוני סטנדרט בכדי להנות בחוץ.
  5. מחיר – מטבח חיצוני זול בהרבה בהשוואה למטבח פנימי הן בשל חומרי הגלם בהם אנו עושים שימוש והן בשל הגודל של המטבח.

לסיכום, ניתן להנות משני העולמות: מטבח מפנק בתוך הבית ומטבח פרקטי לחלק החיצוני, כך נוכל לארח ולשבת עם האנשים שאנחנו הכי אוהבים בכל ימות השנה גם בפנים וגם בחוץ. מטבח חיצוני מקל מאוד על האירוח, מעביר את רוב הבלאגן החוצה, משפר את האחסון בתוך הבית ובקיצור משדרג את איכות החיים שלנו בכמה רמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים