בטיחות בבריכה

איך נשמור על בטיחות בבריכה הביתית?

 

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת בבנייה של בריכות ביתיות. לא מעט ישראלים בעלי בתים פרטיים, בונים בחצר הבית וכן על הגגות בריכה ביתית, כמו כן אנחנו יכולים לראות בבנייני מגורים חדשים, בריכות חיצוניות ומחוממות אשר נבנות לרווחת הדיירים.

השימוש בבריכה ביתית, הן כזו שמותקנת בבית פרטי והן כזו שמותקנת בבניין מגורים, מחייב משנה בטיחות מאחר ולהבדיל מבריכות ציבוריות, לעיתים היכולת לשים לב מה קורה עם האנשים שמשתמשים בבריכה, בפרט אם מדובר בילדים, היא נמוכה מאוד. לכן חשוב מאוד להקפיד על הבטיחות, באופן אקטיבי ופאסיבי.

 

באופן אקטיבי, הכוונה הן להקפדה של ההורים על הבריכה ועל כל מה שנעשה מסביב לה, יש לשים לב שהילדים לא רצים, קופצים ומשתוללים באזור, יש לוודא שהם אינם נכנסים לבריכה ללא השגחה ולא מבצעים דברים אסורים, כולל כאלה שעלולים לפגוע בבריאותם או בבריאות שאר האנשים במקום.

 

באופן פאסיבי, כפי שנוכל לראות מיד, ישנם מספר דברים שניתן לעשות בשביל לשמור על הבטיחות בבריכה. חשוב להבהיר, שזה לא משנה באיזה גודל הבריכה והיכן בדיוק היא ממוקמת, בחצר או בגג, וכן אם זו בריכה פתוחה או סגורה. בשני המקרים, אנחנו יכולים לבצע שורה של צעדים בשביל לדאוג שהבריכה תהיה בטוחה לכל המשתמשים, הן הקבועים והן לאורחים.

 

לבריכות שחייה Bestway

 

כיצד שומרים על הבטיחות בצורה נכונה

 

ראשית, יש לוודא שכללי ההתנהגות בבריכה ומסביב לה ברורים. לשם כך יש לציין מה הם הכללים ולהבליט אותם. כך כל מי שנכנס לבריכה יודע בדיוק כיצד להתנהג, מה מותר ומה אסור לו לעשות.

 

שנית, יש לוודא שכל אמצעי הבטיחות נמצאים במקום. מדובר בסולמות יציאה נוחים מהבריכה, מעקות, שלטים, גלגל הצלה, דברים שיכולים לשמור על הבטיחות של השחיינים וכן של מי שנמצא מסביב לבריכה. כאן חשוב להדגיש, כל הדברים צריכים להיות נוחים, בטיחותיים, על פי התקן, וממוקמים במקומות גלויים. אין טעם להתקין גלגל הצלה או מצופים במקומות שאיש לא יודע איפה הם או לא יודע כיצד להגיע אליהם.

 

שלוש, עלינו לוודא שכל אמצעי הבטיחות בבריכה תקניים ויתרה מזו, עלינו לוודא שיש גורם מסוים שמבין כיצד להשתמש באמצעים אלו והוא נמצא באזור, כך שאם חס וחלילה קורה משהו, הוא יכול לפעול.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים